r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

G.G. (Gordon) Bajnai

foto G.G. (Gordon) Bajnai
vergrootglas

Gordon Bajnai (1968) was van april 2009 tot mei 2010 minister-president van Hongarije. De partijloze ondernemer Bajnai volgde de sociaaldemocraat Gyurcsáni op, nadat die het vertrouwen van het parlement had verloren. Bajnai werkte bij diverse financiële instellingen en was bestuurder van ondernemingen. In 2006 werd hij hoofd van het Agentschap voor Nationale Ontwikkeling en in 2007 minister voor Lokaal Bestuur. Sinds mei 2008 was hij minister van Economische Zaken.

in de periode 2009-2010: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

György Gordon (Gordon)

2.

Personalia

land
Hongarije

geboorteplaats en -datum
Szeged (Hongarije), 5 mei 1968

3.

Partij/stroming

partij
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker bank "Creditum Pénzügyi Tanácsadó", van 1991 tot 1993
  • medewerker Europese Bank voor Herstel en Ontwikkeling te Londen, van 1993 tot 1995
  • plaatsvervangend voorzitter Raad van Bestuur CA IB verzekeringen, van 1995 tot 2000
  • voorzitter Raad van Bestuur N.V. Wallis, van 2000 tot 2005
  • lid Raad van Bestuur Graboplast te Györ, van 2001 tot 2005
  • lid Raad van Bestuur Raba te Györ, 2003
  • lid Raad van Bestuur Raba te Györ, van 2005 tot 2009
  • voorzitter N.V. Luchthaven Boedapest, van 2005 tot 1 juli 2006
  • hoofd Agentschap voor Nationale Ontwikkeling, van 1 juli 2006 tot 1 juli 2007
  • minister voor Lokaal Bestuur en Regionale Ontwikkeling, van 1 juli 2007 tot 1 mei 2008 (kabinet-Gyurcsány)
  • minister van Nationale Ontwikkeling en Economie, van 1 mei 2008 tot 14 april 2009 (kabinet-Gyurcsány)
  • minister-president van Hongarije, van 14 april 2009 tot 29 mei 2010

5.

Opleiding

academische studie
  • economie: internationale betrekkingen, Universiteit voor Economische Wetenschappen te Boedapest, tot 1991

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Hij was als student actief in de communistische jeugdbeweging en later voorzitter van de Onafhankelijke Studentenbeweging
  • In de periode dat hij bij banken werkte, was hij medewerker van Ferenc Gyurcsány
  • Hij werd in 2003 uitgeroepen tot 'jonge manager van het jaar'
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven