r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. A.C. (Cecilia) Malmström

foto Dr. A.C. (Cecilia) Malmström
vergrootglas

De Zweedse Cecilia Malmström (1968) is sinds februari 2010 lid van de Europese Commissie. Sinds 1 november 2014 heeft zij in de Commissie-Juncker de portefeuille handel. In de Commissie-Barroso II (2010-2014) was zij belast met asiel en immigratie, grensbewaking en criminaliteitsbestrijding. Daarvoor was zij namens de Liberale Partij in het kabinet-Reinfeldt (2006-2010) minister voor Europese Zaken. Mevrouw Malmstrom studeerde politicologie en literatuur in Gothenburg en Parijs en behaalde een doctoraat. Zij was onderzoeker en docente aan de Universiteit van Gothenburg en werd in 1999 lid van het Europees Parlement.

in de periode 2010-heden: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Anna Cecilia (Cecilia)

2.

Personalia

land
Zweden

geboorteplaats en -datum
Stockholm, 15 mei 1968

3.

Partij/stroming

partij
FL (Folkpartiet Liberalerna, Liberale Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • assistente en vertaalster SKF, producent van lagers, smeermiddelen en onderhoudsgereedschappen, in Parijs, Stuttgart en Barcelona, van 1986 tot 1987
  • assistente en vertaalster SKF in Parijs, Stuttgart en Barcelona, 1989
  • verpleegkundige, psychiatrisch ziekenhuis "Lillhagen" te Gothenburg, van 1989 tot 1992
  • docent sociologie, Hogere opleidingen voor volwassenen Lindholmen, van 1991 tot 1992
  • student-assistent politicologie, Universiteit van Gothenburg, van 1994 tot 1998
  • lector politicologie, Universiteit van Gothenburg, van 1998 tot 1999
  • lid regionale raad van Västra Götaland, van 1998 tot 2001
  • lid Europees Parlement, van 1999 tot 2006
  • minister van Europese Zaken, van 6 oktober 2006 tot 22 januari 2010 (kabinet-Reinfeldt I)
  • lid Europese Commissie, belast met binnenlandse zaken (grensbewaking, Europol, Schengen- en visabeleid, bestrijding drugscriminaliteit), van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • lid Europese Commissie, belast met handel (Commissie-Juncker), vanaf 1 november 2014

5.

Opleiding

academische studie
  • literatuur, Sorbonne Universiteit te Parijs, tot 1987
  • politicologie, Universiteit van Gothenburg (Doctor in de filosofie), tot 1991
  • politieke wetenschappen (Dr.), Universiteit van Gothenburg, 1998

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woonde enige jaren in Frankrijk

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven