r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Laatste nieuws: 

G.H. (Günther) Oettinger

foto G.H. (Günther) Oettinger
vergrootglas

De Duitser Günther Oettinger (1953) is sinds februari 2010 lid van de Europese Commissie.

Hij is in 2014 aangetreden Commissie-Juncker sinds 1 januari 2017 belast met begroting en personeelszaken. Hiervoor bezette Oettinger de post digitale economie en maatschappij. In de Commissie-Barroso II (2010-2014) was hij verantwoordelijk voor energie. Hij was aanvankelijk accountant en advocaat en werd in 1984 lid van de Landdag van Baden-Württemberg. Sinds april 2005 is hij minister-president in die deelstaat. Hij leidde een coalitie van CDU en FDP. Oettinger was actief als bestuurder van de CDU-Jongeren en voorzitter van de CDU-commissie voor mediabeleid.

in de periode 2010-heden: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Günther Hermann (Günther)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Stuttgart, 15 oktober 1953

3.

Partij/stroming

partij
CDU (Christlich Demokratische Union Deutschlands)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat, accountant en fiscaal adviseur, van 1978 tot 1988
  • lid gemeenteraad van Ditzingen, van 1980 tot 1994
  • advocaat en directeur accountants- en belastingkantoor, van 1984 tot 2005
  • lid Landdag van Baden-Württemberg, van 12 april 1984 tot februari 2010
  • minister-president van Baden-Württemberg, van 21 april 2005 tot februari 2010
  • lid Europese Commissie, belast met energie, van 10 februari 2010 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • lid Europese Commissie, belast met digitale economie en maatschappij, van 1 november 2014 tot 1 januari 2017 (Commissie-Juncker)
  • lid Europese Commissie, belast met begrotings- en personeelsbeleid, vanaf 1 januari 2017 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raden van Toezicht diverse stichtingen
  • voorzitter aandeelhoudersvergadering Landesbank Baden-Württemberg

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • gymnasium te Korntal-Münchingen

academische studie
  • rechten en economie, Universiteit van Tübingen, tot 1982

7.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • In oktober 2016 waarnemend eurocommissaris voor begroting en personeelsbeleid in verband met het verlof van mede-eurocommissaris Georgieva.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Ditzingen

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven