r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

W. (Werner) Faymann

foto W. (Werner) Faymann
vergrootglas

Werner Faymann (1960) wass van december 2008 tot mei 2016 minister-president (bondskanselier) van Oostenrijk. Faymann was tevens partijleider van de SP-, de sociaaldemocratische partij, en leidde een coalitiekabinet van SP- en -VP (de christendemocratische partij). Hij was eerder dertien jaar wethouder van woningbouw en stadsvernieuwing van Wenen en in 2007-2008 minister van Verkeer en Innovatie.

in de periode 2008-2016: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Werner)

2.

Personalia

land
Oostenrijk

geboorteplaats en -datum
Wenen, 4 mei 1960

3.

Partij/stroming

partij
SPÖ (Sozialdemokratische Partei Österreichs, Oostenrijk Sociaal-Democratische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • beambte Zentralsparkasse
  • lid Landdag en gemeenteraad van Wenen, van 1985 tot 1994
  • wethouder (stadsrat) voor woningbouw en stadsvernieuwing van Wenen, van 1994 tot januari 2007
  • minister van Verkeer, Innovatie en Technologie, van 11 januari 2007 tot 2 december 2008 (kabinet-Gusenbauer)
  • waarnemend voorzitter SPÖ, van 16 juni 2008 tot augustus 2008
  • voorzitter SPÖ, van augustus 2008 tot mei 2016
  • lid parlement (Nationalrat), van 28 oktober 2008 tot 2 december 2008
  • minister-president (bondskanselier) van Oostenrijk, van 2 december 2008 tot 17 mei 2016

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten (niet voltooid), Universiteit van Wenen, van 1985 tot 1988

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was als student betrokken bij acties tegen kernenergie en tegen het bezoek van de Paus
  • Was voorzitter van de Jonge Socialisten in Wenen
  • Was zes jaar (1988-1994) voorzitter van de Weense huurdersbond
  • Was bij de verkiezingen van 2008 lijsttrekker van de SPÖ
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven