r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Dr. I. (Ivars) Godmanis

foto Dr. I. (Ivars) Godmanis
vergrootglas

Ivars Godmanis (1951) was in 2007-2009 minister-president van Letland. Hij is natuurkundige en was werkzaam aan de Universiteit van Letland. Eind jaren tachtig behoorde hij tot de leiders van het Letse Volksfront. In 1990-1993 was Godmanis de eerste minister-president na de onafhankelijkheid. Daarna werkte hij afwisselend in het bankwezen en bedrijfsleven en vervulde hij ministerposten. Hij leidde in 2007-2009 een coalitie van het conservatieve blok van 'Letlands Eerste Partij' en 'De Letse Weg'.

in de periode 2007-2009: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Ivars)

2.

Personalia

land
Letland

geboorteplaats en -datum
Riga (Socialistische Sovjet Republiek Letland, Sovjet-Unie), 27 november 1951

3.

Partij/stroming

partij
LC (Latvijas Cels, de Letse Weg) (conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk assistent Universiteit van Letland, van 1974 tot 1988
  • hoofddocent natuurkunde Universiteit van Letland, van 1987 tot 1988
  • hoofd politiek comité Letse Volksfront, van 1988 tot 1990
  • minister-president van Letland, van 7 maart 1990 tot 3 augustus 1993
  • vicepresident Software House Riga, van 1994 tot 1995
  • vicepresident Letse commerciële bank, 1995
  • president Letse bank (Latvijas Krajbanka), van 1995 tot 1997
  • lid Raad van Bestuur Letse Scheepvaartmaatschappij, van 1997 tot 1998
  • minister van Financiën, van 26 november 1998 tot 16 juli 1999 (kabinet-Kristopans)
  • programma-directeur radiostation, van 2003 tot december 2004
  • minister van Binnenlandse Zaken, van 2 december 2004 tot 20 december 2007 (kabinet-Kalvitis)
  • minister-president van Letland, van 20 december 2007 tot 12 maart 2009
  • lid Saeima (Parlement), vanaf 2009
  • lid Europees Parlement, vanaf 19 juli 2009

5.

Opleiding

academische studie
  • natuurkunde (Ph.D.), Universiteit van Letland, van 1974 tot 1992

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij maakte eind jaren tachtig deel uit van het Letse Volksfront (Latvijas Tautas Fronte), dat streed voor onafhankelijkheid van Letland
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven