r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Laatste nieuws: 

V. (Valdis) Dombrovskis

foto V. (Valdis) Dombrovskisvergrootglas

Valdis Dombrovskis (1971) is sinds 1 november 2014 lid van de Europese Commissie. Hij is vicevoorzitter van de Commissie-Juncker en is belast met euro en sociale dialoog. Sinds 15 juli 2016 is hij tevens belast met de portefeuille financiële stabiliteit, financiële dienstverlening en gezamenlijke kapitaalmarkt, overgenomen van de vertrokken Britse eurocommissaris Hill. Dombrovskis was van 12 maart 2009 tot 22 januari 2014 minister-president van Letland. De econoom en natuurkundige Dombrovskis is lid van de nationalistisch-centrumrechtse partij Jaunais Laiks. Eerder werkte hij bij enkele wetenschappelijke instituten. In 2002-2004 was hij minister van Financiën en daarna tot 2009 lid van het Europees Parlement. Hij leidde vanaf 2009 twee opvolgende centrumrechtse kabinetten.

in de periode 2009-heden: lid Europese Commissie, vicevoorzitter Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

voornaam (roepnaam)

(Valdis)

2.

personalia

land
Letland

geboorteplaats en -datum
Riga (Socialistische Sovjet Republiek Letland, Sovjet-Unie), 5 augustus 1971

3.

partij/stroming

partij
Jaunais Laiks ('Nieuwe Tijdperk-partij') (centrumrechts, nationalistisch)

4.

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • laboratoriumassistent, Johannes Gutenberg-Universität van Mainz, van 1995 tot 1996
  • wetenschappelijk medewerker, Instituut voor Natuurkunde, Universiteit van Letland, van 1997 tot 1998
  • wetenschappelijk onderzoeker, faculteit van elektrotechniek, Maryland University (VS), vanaf 1998
  • lid Parlement (Saeima), van 2002 tot 2004
  • minister van Financiën, van 7 november 2002 tot 9 maart 2004 (kabinet-Repse)
  • lid Europees Parlement, van 2004 tot 2009 (in de EVP-fractie)
  • minister-president van Letland, van 12 maart 2009 tot 22 januari 2014
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met euro en sociale dialoog, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)
  • lid Europese Commissie, belast met financiële stabiliteit, financiële dienstverlening en gezamenlijke kapitaalmarkt, vanaf 15 juli 2016 (Commissie-Juncker)

5.

opleiding

academische studie
  • economie, Technische Universiteit van Riga, tot 1995
  • natuurkunde, Universiteit van Letland, tot 1996

Delen

Terug naar boven