r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

C.M. (Catherine) Ashton , baroness Ashton of Upholland

foto C.M. (Catherine) Ashton , baroness Ashton of Upholland
vergrootglas

Barones Catherine (Cathy) Ashton of Upholland (1956) was van 1 december 2009 tot 1 november 2014 Hoge Vertegenwoordiger van Buitenlands en Veiligheidsbeleid. Zij was in de Commissie-Barroso II tevens eerste vicevoorzitter. In 2008 volgde zij Peter Mandelson op als eurocommissaris voor handel. Barones Ashton leidde in de jaren tachtig projecten voor arbeidsparticipatie van gehandicapten. Daarna was zij voorzitter van de Gezondheidsautoriteit in Hertfordshire. In 1999 werd zij voor Labour lid van het Hogerhuis. Barones Ashton was onderstaatssecretaris van onderwijs, constitutionele zaken en justitie. In mei 2008 werd zij leider van Labour in het Hogerhuis.

in de periode 2008-2014: lid Europese Commissie, Hoge Vertegenwoordiger gemeenschappelijk buitenlands en veiligheidsbeleid

1.

Voornamen (roepnaam)

Catherine Margaret (Catherine)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Roepnaam is "Cathy"

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Upholland (Lancashire, VK), 20 maart 1956

3.

Partij/stroming

partij
Labour Party (Arbeiderspartij, sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • directeur 'Business in the Community' (projecten voor gelijke kansen voor gehandicapten op de arbeidsmarkt), van 1983 tot 1989
  • voorzitter Gezondheidsautoriteit in Hertfordshire, van 1998 tot 2001
  • lid Hogerhuis, van 1999 tot oktober 2008
  • parlementair onderstaatssecretaris van Onderwijs en Vakkennis, van juni 2001 tot 2002
  • minister voor gelijke kansen, ministerie van Onderwijs en Vakkennis, van 2002 tot 9 september 2004
  • parlementair onderstaatssecretaris van Constitutionele Zaken, belast met nationale archieven en openbaar erfgoed, van 9 september 2004 tot 8 mei 2007
  • lid Privy Council, van mei 2006 tot oktober 2008
  • parlementair onderstaatssecretaris van Justitie, belast met mensenrechten, Europese zaken, internationale handel, informatierecht en administratieve rechtspraak, van 8 mei 2007 tot 3 oktober 2008
  • Leader van de Labour Party in het Hogerhuis (Lord President of the Council), van 27 juni 2007 tot 3 oktober 2008
  • lid Europese Commissie, belast met externe handel, van 3 oktober 2008 tot 1 december 2009 (Commissie-Barroso I)
  • Hoge Vertegenwoordiger voor het Gemeenschappelijk Buitenlands en Veiligheidsbeleid en vicevoorzitter van de Europese Commissie, van 1 december 2009 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter schoolbestuur
  • vicevoorzitter Nationale Raad voor Eenoudergezinnen

6.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Londen

7.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • life peer, 1999

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 zoon en 1 dochter

stief-, pleeg- en/of adoptiefkinderen
3 stiefkinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven