r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

A. (Antonio) Tajani

foto A. (Antonio) Tajanivergrootglas

De Italiaan Antonio Tajani (1953) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement en werd op 17 januari 2017 tot voorzitter daarvan gekozen. De heer Tajani was tussen mei 2008 en juni 2014 lid van de Europees Commissie. In de Commissie-Barroso II was hij belast met industrie en ondernemerschap. In de periode 2008-2010 had hij de portefeuille transport. Hij was eerder al eens lid van het Europees Parlement, en daarvoor journalist en voorlichter van premier Berlusconi.

in de periode 2008-heden: lid Europees Parlement, voorzitter Europees Parlement, lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

voornaam (roepnaam)

Antonio (Antonio)

2.

personalia

land
Italië

geboorteplaats en -datum
Rome, 4 augustus 1953

3.

partij/stroming

partij
  • Forza Italia, tot november 2008
  • PdL (Il Popolo della Libertà, het volk der vrijheden), vanaf november 2008

4.

hoofdfuncties en beroepen

hoofdfuncties en beroepen
  • luchtmachtofficier (luchtvaartleider en hoofd Luchtcontrolekamer)
  • correspondent in Libanon, de Sovjet-Unie en Somalië
  • parlementair journalist weekblad "Il Settimanale"
  • presentator nieuwsuitzending Radio 1, van 1982 tot 1983
  • chef redactie in Rome, dagblad "Il Giornale", van 1983 tot 1994
  • woordvoerder minister-president Berlusconi, vanaf 1994
  • coördinator regio Latium (Lazio)
  • lid Europees Parlement, van 1994 tot mei 2008
  • lid gemeenteraad van Rome, van 2001 tot 2008
  • lid Europese Commissie, belast met vervoer, van 8 mei 2008 tot 10 februari 2010 (Commissie-Barroso I)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met industrie en ondernemerschap, van 10 februari 2010 tot 1 juli 2014 (Commissie-Barroso II, tussen 19 april 2014 en 25 mei 2014 met verkiezingsverlof)
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014
  • voorzitter Europees Parlement, vanaf 17 januari 2017

5.

partijpolitieke functies

overzicht
  • vicepresident EVP (Europese Volkspartij)
  • voorzitter parlementaire groep Forza Italia (Europees Parlement), van 1999 tot 2008

6.

nevenfuncties

vorige
  • lid presidentiële raad
  • lid Europese Conventie

7.

opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • opleiding "Scuola di Guerra Aerea" (Militaire Luchtvaartschool) te Florence

academische studie
  • rechten, Universiteit "La Sapienza" van Rome

8.

wetenswaardigheden

algemeen
  • Eén van de vijf oprichters van Forza Italia

9.

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Delen

Terug naar boven