r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Prof.Dr. H.-G. (Hans-Gert) Pöttering

foto Prof.Dr. H.-G. (Hans-Gert) Pöttering
vergrootglas

De Duitse christendemocraat Hans-Gert Pöttering (1944) was van janauri 2007 tot juli 2009 voorzitter van het Europees Parlement. Met zijn ononderbroken lidmaatschap van het Europees Parlement sinds 1979 is hij een veteraan in de Europese politiek. Vanaf juli 1994 leidt hij de Europese Volkspartij, waar namens Nederland het CDA vertegenwoordigd is.

in de periode 2007-2009: lid EP (niet-Nederlandse), voorzitter Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

Hans-Gert (Hans-Gert)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Bersenbrück (Niedersachsen), 28 april 1944

3.

Partij/stroming

partij
CDU (Christlich Demokratische Union)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk medewerker, van 1976 tot 1979
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 30 juni 2014
  • voorzitter Europees Parlement, van januari 2007 tot 14 juli 2009

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • voorzitter CDU, afdeling Osnabrück-Land, vanaf juli 1990
  • lid CDU-presidium en federaal beleidscomité van de CDU
  • vicefractievoorzitter Europese Volkspartij (Europees Parlement)
  • fractievoorzitter Europese Volkspartij (Europees Parlement)

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie regionaal beleid en ruimtelijke ordening, van juli 1979 tot juli 1984
  • lid politieke commissie, van juli 1984 tot januari 1992
  • lid commissie buitenlandse zaken, veiligheid, defensie en mensenrechten, van januari 1992 tot januari 2002
  • lid commissie constitutionele zaken, van juli 2004 tot januari 2007
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Australië en Nieuw-Zeeland, van juli 1979 tot juli 1989
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten, van juli 1989 tot januari 1997
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Midden-Amerika en Mexico, van oktober 1999 tot oktober 2000
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Zuidoost Azië en Zuid-Korea, van februari 2002 tot juli 2004
  • lid conferentie van voorzitters, van juli 1999 tot januari 2007

7.

Nevenfuncties

vorige
  • docent Universiteit van Osnabrück

8.

Opleiding

academische studie
  • rechten, politiek en geschiedenis, Universiteiten van Bonn en Genève en het aldaar gevestigde Institut des Hautes Etudes Internationales, van 1968 tot 1973
  • studie, Columbia University, New York, 1971

eredoctoraten
  • honorair-professor, 1995

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was bij zijn verkiezing tot voorzitter één van de zes leden die sinds 1979 zitting hebben in het Europees Parlement

hobby's
zwemmen, kaartspelen, skiën, lezen

10.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
diverse boeken over Europa

11.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 zonen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven