r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

E.M.R. (Esther) de Lange

foto E.M.R. (Esther) de Lange
vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Esther de Lange (1975) is sinds 12 april 2007 lid van het Europees Parlement. Bij de Europese verkiezingen van 2014 en 2019 was zij lijsttrekker van het CDA. Mevrouw De Lange maakt in het EP deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij (EVP). Daarvoor was zij werkzaam als medewerker van de CDA-eurofractie, onder meer voor europarlementariër Albert Jan Maat. In het Europees Parlement houdt mevrouw De Lange zich bezig met economische en monetaire zaken. Zij is vicevoorzitter van de EVP-fractie.

CDA
in de periode 2007-heden: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

(Esther)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Spaubeek, 19 februari 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker CDA-delegatie, Europees Parlement, van 1999 tot april 2007
  • lid Europees Parlement, vanaf 12 april 2007

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van juli 2009 tot juli 2014
  • ondervoorzitter delegatie voor de betrekkingen met Irak, van september 2009 tot juni 2014
  • lid Bijzondere commissie beleidsuitdagingen en begrotingsmiddelen voor een duurzame Europese Unie na 2013, van 17 juni 2010 tot 30 juni 2011
  • lid en ondervoorzitter commissie economische en monetaire zaken, van juli 2014 tot juli 2019
  • plaatsvervangend lid commissie industrie, onderzoek en energie, van juli 2014 tot juli 2019
  • lid parlementaire samenwerkingscommissie EU-Rusland, vanaf juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de VS, vanaf juli 2014
  • lid bijzondere commissie onderzoek belastingafspraken EU-landen (zowel TAXE als TAXE 2), van februari 2015 tot augustus 2016
  • plaatsvervangend lid enquêtecommissie witwaspraktijken, belastingontwijking en belastingontduiking, vanaf juni 2016
  • plaatsvervangend lid commissie economische en monetaire zaken, vanaf 11 juli 2019
  • lid commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, vanaf 11 juli 2019

7.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter werkveldcommissie HEBO, Hogeschool Zuyd te Maastricht, vanaf 2003

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/6)
  • Schaduwrapporteur bij het jaarverslag omtrent het EU mededingingsbeleid (2015, verslag)
  • Schreef in 2018 als rapporteur een verslag aangaande het voorstel betreffende de minimale verliesdekking voor niet-renderende blootstellingen

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven