r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. P. (Péter) Balázs

foto Dr. P. (Péter) Balázs
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Péter Balázs was van mei tot oktober 2004 lid van de Europese Commissie namens Hongarije. Hij werkte als diplomaat en was hoogleraar en staatssecretaris. In 2009-2010 was hij minister van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2004: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Péter)

2.

Personalia

land
Hongarije

geboorteplaats en -datum
Kecskemét (Hongarije), 5 december 1941

3.

Partij/stroming

partij
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • ambtenaar en diplomaat
  • ambassadeur in Kopenhagen, van 1994 tot 1996
  • ambassadeur in Bonn en Berlijn, van 1997 tot 2000
  • hoogleraar economie en bestuurswetenschappen, Universiteit van Boedapest, van 2000 tot 2002
  • staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, 2002
  • ambassadeur van Hongarije bij de Europese Unie, tot 30 april 2004
  • lid van de Europese Commissie, betrokken bij de werkzaamheden van Jacques Barrot (regionaal beleid), van 1 mei 2004 tot 21 november 2004
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 20 april 2009 tot 29 mei 2010 (kabinet-Bajnai)
  • directeur, Center for EU Enlargement Studies, Central European University te Boedapest
  • hoogleraar Corvinus Universiteit en Central European University

5.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Boedapest, tot 1963
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven