r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

S. (Sandra) Kalniete

foto S. (Sandra) Kalniete
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Sandra Kalniete was in 2004 lid van de Europese Commissie namens Letland. Daarvoor was zij minister van Buitenlandse Zaken, de eerste na de afscheiding van Rusland. Als medeoprichtster van het Letse Volksfront speelde zij een belangrijke rol in de onafhankelijkheid van Letland. Sinds 2014 is zij lid van het Europees Parlement (lid van de christendemocratische fractie).

in de periode 2004: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Sandra (Sandra)

2.

Personalia

land
Letland

geboorteplaats en -datum
Togur (Tomsk, Sovjet-Unie), 22 december 1952

3.

Partij/stroming

partij
  • partijloos
  • Pilsoniska Savieniba (Burgerunie) (centrumrechts)

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • kunsthistorica en recensent
  • ambassadeur van Letland bij de Verenigde Naties, van 1993 tot 1997
  • ambassadeur van Letland en bij de UNESCO te Parijs, van 2000 tot 2002
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 7 november 2002 tot 9 maart 2004
  • lid Europese Commissie, betrokken bij de werkzaamheden van Franz Fischler (Landbouw en Visserij), van 1 mei 2004 tot 21 november 2004
  • politiek leider van Pilsoniska Savieniba, vanaf 2008
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

5.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • kunstgeschiedenis, Kunstacademie van Letland, van 1977 tot 1981

6.

Wetenswaardigheden

wetenswaardigheden
  • Medeoprichtster en vicevoorzitter van het Letse Volksfront tegen de bezetting van Letland door de Sovjet-Unie
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven