r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Prof.Dr. P. (Paul) Schnabel

foto Prof.Dr. P. (Paul) Schnabel
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Socioloog en klinisch psycholoog die als directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (1998-2013) een vooraanstaand 'duider' was van ontwikkelingen in de samenleving. In de periode 2015-2019 was hij Eerste Kamerlid voor D66. Is universiteitshoogleraar in Utrecht en publicist en was adviseur van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, alsmede lid van diverse besturen en adviesorganen. Leidde een adviescommissie over de vraag hoe om te gaan met 'voltooid leven'. Als senator hield hij zich onder meer bezig met sociale zaken, welzijn, economische zaken, onderwijs, cultuur en werkgelegenheid.

D66
in de periode 2015-2019: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Paul (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 17 juli 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • buitengewoon hoogleraar sociale wetenschappen, Universiteit Utrecht, van 1997 tot 2002
  • universiteitshoogleraar (strategisch thema instituties), Universiteit Utrecht, van december 2002 tot oktober 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/14)
  • lid Raad van Advies Platform 31, vanaf 2015
  • zelfstandige, Paul Schnabel lezingen, vanaf januari 2014

vorige (2/60)
  • lid Monitoringcommissie Code Pensioenfondsen, 2016
  • lid Raad van Toezicht Museum Catharijneconvent, Utrecht, 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Opgegroeid in Breda
  • Was actief in de studentenwerkgroep homoseksualiteit

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Eerste Kamer, juni 2019
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven