r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Ch.F. (Chris) Patten

foto Ch.F. (Chris) Patten
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Chris Patten (1944) was van 1999 tot 2004 lid van de Europese Commissie, belast met externe betrekkingen. Eerder was hij in het kabinet-Thatcher achtereenvolgens staatssecretaris voor Noord-Ierland (1983-1985), onderminister van onderwijs en wetenschap (1985-1986), minister van ontwikkeling van overzeese gebiedsdelen (1986-1989) en minister van milieubeheer (1989-1990). In 1990-1992 was hij voorzitter van de Conservatieve Partij. Patten was daarna gouverneur van Hongkong (1992-97) en begeleidde de soevereiniteitsoverdracht van deze voormalige kroonkolonie naar China.

in de periode 1999-2004: lid Europese Commissie

1.

Voornamen (roepnaam)

Christopher Francis (Chris)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Lord Patten of Barnes

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Blackpool, 12 mei 1944

3.

Partij/stroming

partij
Conservative Party (Conservatieven)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker wetenschappelijk instituut, Conservative Party, van 1966 tot 1974
  • politiek adviseur, ministerie van Algemene Zaken, van 1970 tot 1972
  • polititiek adviseur, ministerie van Binnenlandse Zaken, vanaf 1972
  • hoofd wetenschappelijk instituut, Conservative Party, van 1974 tot 1979
  • lid Lagerhuis, van mei 1979 tot april 1992 (voor het district Bath)
  • onderstaatssecretaris voor Noord-Ierland, van 1983 tot 1985 (kabinet-Thatcher)
  • onderminister van Onderwijs en Wetenschap, van 1985 tot 1986 (kabinet-Thatcher)
  • minister van Ontwikkeling van Overzeese Gebiedsdelen, van 10 september 1986 tot 24 juli 1989 (kabinet-Thatcher)
  • minister van Milieubeheer, van 24 juli 1989 tot 28 november 1990 (kabinet-Thatcher)
  • Chancellor of the Duchy of Lancaster (minister zonder portefeuille) en voorzitter van de Conservatieve partij, van 28 november 1990 tot 10 april 1992 (kabinet-Major)
  • gouverneur van Hongkong, van april 1992 tot juni 1997
  • voorzitter onafhankelijke commissie ordehandhaving in Noord-Ierland, van 1998 tot 1999
  • lid Europese Commissie, belast met externe betrekkingen, van 17 september 1999 tot 22 november 2004 (commissie-Prodi)
  • lid Hogerhuis, vanaf 11 januari 2005 (life peer)

5.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • Saint Benedicts School te Ealing

academische studie
  • Balliol College, Oxford (BA Hons. en MA Hons. in moderne geschiedenis), tot 1966
  • Coolidge-beurs ("Travelling Scholarship"), Verenigde Staten, vanaf 1965

6.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
  • "The Tory Case" (1983)
  • "East and West" (1999)

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven