r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

I. (Ignacia) de Loyola de Palacio y del Valle-Lersundi

foto I. (Ignacia) de Loyola de Palacio y del Valle-Lersundi
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Ignacia Loyola de Palacio (1950-2006) was van 1999 tot 2004 lid en vicepresident van de Europese Commissie, belast met transport, energie en de relaties met het Europees Parlement. Eerder was zij in het kabinet-Aznar minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening. Zij was lid van de conservatieve Volkspartij.

in de periode 1999-2004: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Ignacia)

2.

Personalia

land
Spanje

geboorteplaats en -datum
Madrid, 16 september 1950

overlijdensplaats en -datum
Madrid, 13 december 2006

3.

Partij/stroming

partij
PP (Partido Popular, Volkspartij) (christendemocratisch, centrum-conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • eerste president van 'Nuevas Generaciones de Alianza Popular', van 1977 tot 1978
  • secretaris-generaal (technologie) van de Grupo Popular in het parlement, van 1983 tot 1986
  • lid Senaat voor Segovia, van 1986 tot 1989
  • lid Congres van Afgevaardigden (Cortes), van 1989 tot januari 1999 (voor het district Segovia)
  • minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, van 6 mei 1996 tot september 1999 (kabinet-Aznar I)
  • lid Europees Parlement, van juli 1999 tot september 1999
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met relaties met het parlement, vervoer en energie, van 17 september 1999 tot 22 november 2004 (commissie-Prodi)
  • lid Raad van Bestuur BNP Paribas

5.

Opleiding

academische studie
  • Lycée François te Madrid
  • rechten, Universidad Complutense de Madrid

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Medeoprichter van de Alianza Popular (later Partido Popular)
  • Haar zus Anna was in 2002-2004 minister van Buitenlandse Zaken
  • Een augustus 2006 ontdekte borstkanker werd haar in december 2006 fataal
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven