r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

E. (Erkki) Liikanen

foto E. (Erkki) Liikanen
vergrootglas
bron: European Commission Audiovisual Library

Erkki Liikanen (1950) was van 1999 tot 2004 lid van de Europese Commissie. Van 1995 tot 1999 was hij belast met begroting, personeelsbeleid en algemeen beheer, vertaling en informatica. Keerde in 1999 terug als eurocommissaris ondernemingsbeleid en informatiemaatschappij. Eerder was hij tijdens het presidentschap van Koivisto minister van Financiën in het kabinet-Holkeri. Liikanen is lid van de Finse sociaaldemocratische partij.

in de periode 1995-2004: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Erkki (Erkki)

2.

Personalia

land
Finland

geboorteplaats en -datum
Mikkeli (Finland), 19 september 1950

3.

Partij/stroming

partij
SDP (Suomen Sosialidemokraattinen Puolue, Finse Sociaaldemocratische partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid parlement (Riksdag), van 1972 tot 1990
  • Minister van Financiën, van 30 april 1987 tot 1 maart 1990 (kabinet-Holkeri)
  • buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur, hoofd van de Finse vertegenwoordiging bij de Europese Unie, van 1 maart 1990 tot december 1994
  • lid Europese Commissie, belast met begroting, personeel & organisatie, vertaalbureau en automatisering, van 25 januari 1995 tot 17 september 1999 (commissie-Santer)
  • lid Europese Commissie, belast met ondernemingen en de informatiemaatschappij, van 17 september 1999 tot 11 juli 2004 (commissie-Prodi)
  • president Centrale Bank van Finland, vanaf 12 juli 2004

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • kiesman bij de presidentsverkiezingen, vanaf 1978
  • kiesman bij de presidentsverkiezingen, vanaf 1982
  • kiesman bij de presidentsverkiezingen, vanaf 1988
  • secretaris-generaal SDP, van 1981 tot 1987

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van bestuur Televa Oy, van 1976 tot 1979
  • gedelegeerd commissaris van het parlement bij de Bank van Finland (vicevoorzitter), adviseur van de woordvoerder, van 1983 tot 1987
  • lid en vervolgens voorzitter van de Raad van bestuur van Outokumpu Oy, van 1980 tot 1989

7.

Opleiding

academische studie
  • politieke wetenschappen (economie), Universiteit van Helsinki

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven