r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

P. (Poul) Nielson

Poul Nielson (1943) was van 1999 tot 2004 lid van de Europese Commissie, belast met ontwikkeling en humanitaire hulp. Eerder was hij in het kabinet-Anker Jörgensen II minister van energie (1979-82) en in het kabinet-Poul Nyrup Rasmussen minister van ontwikkelingssamenwerking (1994-1999). Hij is lid van de Deense sociaaldemocratische partij.

in de periode 1999-2004: lid Europese Commissie

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Poul)

2.

Personalia

land
Denemarken

geboorteplaats en -datum
Kopenhagen (Denemarken), 11 april 1943

3.

Partij/stroming

partij
SD (Socialdemokratiet i Danmark, Deense socaal-democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Parlement (Folketinget), van 1971 tot 1973
  • ambtenaar bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1974 tot 1979
  • lid Parlement (Folketinget), van 1977 tot 1984
  • minister van Energie, van 26 oktober 1979 tot 10 september 1982 (kabinetten-Jörgensen IV en V)
  • ambtenaar bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1984 tot 1985
  • lid Parlement (Folketinget), vanaf 1986
  • directeur van LD Energi A/S, van 1988 tot 1994
  • minister van Ontwikkelingssamenwerking, van 27 september 1994 tot 15 september 1999 (kabinetten-Nyrup Rasmussen II, III en IV)
  • lid Europese Commissie, belast met ontwikkelingssamenwerking en humanitaire hulp, van 17 september 1999 tot 22 november 2004 (commissie-Prodi)

5.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • voorzitter sociaal-democratische studentenorganisatie Frit Forum, van 1966 tot 1967
  • lid (later voorzitter) van de Commissie Buitenlandse Zaken van de SD, van 1965 tot 1979
  • voorzitter Commissie Energiebeleid van de SD, van 1984 tot 1994

6.

Opleiding

hogerberoepsonderwijs
  • East Meadow High School, Nassau County, (New York), vanaf 1961
  • Deense middelbare school, vanaf 1963

academische studie
  • politieke wetenschappen, Universiteit van Arhus, vanaf 1972

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 1967

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven