r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raak

foto Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raak
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ronald van Raak (1969) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Hij was daarvoor, sinds 10 juni 2003, Eerste Kamerlid voor de SP. Hij was als docent geschiedenis verbonden aan de Universiteit van Amsterdam en directeur van het wetenschappelijk bureau van de SP. Daarvan is hij nu voorzitter. De heer Van Raak is gepromoveerd op een studie over het 19-eeuwse conservatisme. Hij is woordvoerder Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en veiligheid. De heer Van Raak is lid van het Presidium.

SP
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Antonius Adrianus Gerardus Maria (Ronald)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilvarenbeek, 30 oktober 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1 april 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • universitair docent geschiedenis, Universiteit van Amsterdam, van 1 januari 2001 tot september 2005
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 29 november 2006
  • directeur wetenschappelijk bureau van de SP, van 2003 tot 22 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • lid begeleidingscommissie SCP (Sociaal-Cultureel Planbureau), van januari 2005 tot december 2006
  • adviseur Nationale Conventie (staatkundige vernieuwing), van februari 2006 tot oktober 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 november 2017 tot december 2018
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie Ongewenste beïnvloeding uit onvrije landen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 3 juli 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/9)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in om het sociale zekerheidsstelsel ook op politieke ambtsdragers toe te passen. Dit betekent met name afschaffing van de wachtregeling(en). (34.943)
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel over een voorstel in eerste lezing tot opneming van een bindend correctief referendum in de Grondwet (35.129)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven