r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Ch.P. (Tof) Thissen

foto Ch.P. (Tof) Thissenvergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com .

Uit de PSP afkomstige GroenLinks-senator en bestuurder. Had vanaf 2004 ruim tien jaar zitting in de Eerste Kamer, waarin hij acht jaar fractievoorzitter was. Daarvoor was hij wethouder van Roermond en ruim zeven jaar voorzitter van Divosa, de landelijke vereniging van leidinggevenden bij Nederlandse overheidsorganisaties op het terrein van werk, inkomen en zorg. In 2009-2015 was hij directeur van Kwaliteitsinstituut Nederlandse Gemeenten en vanaf 1 juni 2015 is hij directeur divisie werkbedrijf UWV. Spreekvaardig, gedreven, energiek en betrokken senator, die over uiteenlopende onderwerpen sprak.

GroenLinks
in de periode 2004-2015: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Christoffel Paul (Tof)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 19 mei 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van 1976 tot 1977
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), van 1977 tot 1991
  • GroenLinks, vanaf 1989

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • mondiaal vormingswerk, COS (Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking) Limburg, van 1 juli 1977 tot 1 augustus 1987
  • leraar levensbeschouwelijke vorming, voortgezet onderwijs, van 1 augustus 1982 tot 1 augustus 1984
  • lid gemeenteraad van Roermond, van 29 april 1986 tot 1 februari 2002
  • leraar maatschappijleer, middelbaar beroepsonderwijs, van 1 augustus 1987 tot 1 augustus 1992
  • coördinator werk-leerproject "Opmaat" te Roermond, van 1 augustus 1992 tot 1 september 1994
  • benoemd directeur Kringloopcentrum Roermond, 8 maart 1994 (niet vervuld vanwege wethouderschap)
  • wethouder (van welzijn (1994-1998), organisatie (1996-2000), wijkbeheer, sociale zaken, onderwijs, cultuur en jeugdzaken (1994-2002) ) van Roermond, van april 1994 tot 1 februari 2002
  • voorzitter Divosa (landelijke vereniging van leidinggevenden bij Nederlandse overheidsorganisaties op het terrein van werk, inkomen en zorg), van 1 februari 2002 tot 12 juni 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 oktober 2004 tot 9 juni 2015
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 9 juni 2015
  • directeur KING (Kwaliteitsinstituut Nederlandse Gemeenten), van 1 oktober 2009 tot 1 juni 2015
  • directeur divisie Werkbedrijf, UWV, vanaf 1 juni 2015

5.

Activiteiten

opvallend stemgedrag
  • In 2012 stemden hij en Marijke Vos als enigen van hun fractie vóór het (verworpen) initiatiefwetsvoorstel-Thieme over een verbod op onverdoofd ritueel slachten

6.

Wetenswaardigheden

woonplaats
Roermond

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven