r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Th.O. (Thea) Fierens

foto Th.O. (Thea) Fierens
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Door kleurrijke kleding en presentatie opvallend Tweede Kamerlid van de PvdA, dat zich zowel met de Derde Wereld als de Nederlandse gemeenten bezighield. Was voor zij in de Kamer kwam onder meer algemeen directeur van de Nederlandse organisatie ontwikkelingssamenwerking SNV en gemeentesecretaris. In de Kamer sprak zij geregeld over ontwikkelingssamenwerking, gemeenten en provincies, gemeentelijke herindelingen, financiën lagere overheden en vermindering van bureaucratie. Zette zich onder andere in voor betere toegankelijkheid van overheidwebsites voor gehandicpaten en voor vermindering van administratieve lasten.

PvdA
in de periode 2003-2006: lid Tweede Kamer

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Theodora Octavie (Thea)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostburg, 4 mei 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006
  • lid algemeen bestuur Hoogheemraadschap van Rijnland, van maart 2015 tot juli 2019
  • hoogheemraad, Hoogheemraadschap van Rijnland, vanaf 4 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht TMM (The Missing Middle)
  • coördinator Sustainable Development Goals Cafe, vanaf 2018

vorige (2/10)
  • voorzitter Landelijke Vereniging van Wereldwinkels, van 1 januari 2004 tot juli 2008
  • lid bestuur Stichting Communicatie en Ontwikkelingssamenwerking/Free Voice

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van februari 2005 tot 30 november 2006

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven