r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Prof.Dr. J.J. (Jan Jacob) van Dijk

foto Prof.Dr. J.J. (Jan Jacob) van Dijk
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Uit de christelijke vakbond afkomstige erudiete politicus, die bijna acht jaar Tweede Kamerlid voor het CDA was. Begon zijn loopbaan als onderzoeker bij het CNV en was vanaf 2005 naast Kamerlid bijzonder hoogleraar christelijk-sociaal denken aan de VU in Amsterdam. Was woordvoerder onderwijs, met name over hoger onderwijs, onderwijsvrijheid en de positie van leraren, en hield zich daarnaast bezig met Europese samenwerking. Zo zat hij de commissie uit beide Kamers voor die Europese voorstellen op het subsidiariteitsbeginsel toetste. Na zijn Kamerlidmaatschap zeven jaar gedeputeerde van Gelderland. Sinds 2018 is hij bestuursvoorzitter van een koepel van christelijke onderwijsinstellingen.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Jacob (Jan Jacob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Buitenpost (gem. Achtkarspelen, Frl.), 5 september 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1988

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 17 juni 2010
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met vitaal platteland, energietransitie en breedband) van Gelderland, van 13 april 2011 tot 1 juni 2018
  • voorzitter COG (College van Bestuur van de Christelijke Onderwijs Groep), vanaf 1 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Algemene Kerkenraad, Protestantse Gemeente Culemborg
  • voorzitter Bestuurlijke Regiegroep 'Wind op land' (in het kader van Klimaatakkoord)

vorige (2/19)
  • informateur collegevorming gemeente Winterswijk, maart 2018
  • coformateur collegevorming provincie Utrecht, van april 2019 tot mei 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter tijdelijke commissie subsidiariteitstoets (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 2006 tot september 2009
  • voorzitter tijdelijke commissie subsidiariteitstoets (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 oktober 2009 tot 17 oktober 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2008 de initiatiefnota 'Oog voor de toekomstige toegankelijkheid - over kleine scholen' uit (31.526)
  • Diende in 2009 een initiatiefwetsvoorstel in over aanscherping van het toezicht bij nieuw bekostigde scholen (32.007)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Rheden (1986-2002)
  • Een oom van hem (J. van Dijk) was wethouder van Oldekerk en gedeputeerde van Groningen (1987-1999)
  • Zijn echtgenote is personeelsconsulente

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven