r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij M Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr.Ir. Th. (Theo) Quené

foto Dr.Ir. Th. (Theo) Quené
vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Aimabele in Wageningen opgeleide planoloog, die na een loopbaan bij de Rijksdienst voor het Nationaal Plan en de Rijksplanologische dienst directeur-generaal en daarna secretaris-generaal van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening werd. Twee jaar later verliet hij die functie om voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid te worden. Vanaf 1985 elf jaar voorzitter van de SER. Was zeer op consensus ingesteld en een meester in het tot stand brengen van compromissen. Na zijn afscheid bij de SER interim-bestuurder in Zaanstad en van de Leidse universiteit. Was ook voorzitter van Natuurmonumenten.

in de periode 1976-1996: secretaris-generaal, voorzitter SER

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Theo (Theo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostzaan, 29 juli 1930

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 4 juni 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • secretaris-generaal ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, van 1 juni 1976 tot 1 maart 1978
  • bijzonder hoogleraar toekomstverkenning en beleid, Landbouw-Hogeschool te Wageningen, van 1982 tot 1988
  • waarnemend burgemeester van Zaanstad, van 1 september 1996 tot 16 maart 1997
  • interim-decaan faculteit der rechtsgeleerdheid, Universiteit Leiden, van januari 2000 tot 1 juli 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/10)

  • voorzitter Boekman-Stichting
  • voorzitter Raad van Toezicht "Het Rijksmuseum" te Amsterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven