r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Ch.H. Ver Huell

foto Ch.H. Ver Huell
vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Marineofficier, die ook bestuurlijk actief was. Vocht mee bij de Slag bij de Doggersbank en in 1799 bij de Russisch-Engelse inval in Nederland. Steunde daarbij de erfprins, maar koos daarna de Franse zijde. Werkte aan inschakeling van de Bataafse vloot bij een mogelijke invasie in Engeland. Werd in 1805 minister van Marine onder Schimmelpenninck, wiens val hij 1806 echter mede bewerkstelligde. Onder Lodewijk Napoleon bleef hij eerst minister, maar later werd hij gezant in Parijs en opnieuw vlootvoogd. Keizer Napoleon belastte hem met de verdediging van de Noordzeekust. Hij bleef na 1813 in Franse dienst.

technocraat
in de periode 1805-1808: minister

Delen

Inhoud

1.

Voornamen

Carel Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doetinchem, 4 februari 1764

overlijdensplaats en -datum
Parijs, 25 oktober 1845

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • orangist (tot 1799)
  • Frans gezind (vanaf 1799)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/24)

  • commandant eskader te Texel en van het derde commandement van de kusten van de Noordzee, van 17 april 1812 tot 21 april 1814
  • inspecteur-generaal van de Franse Marine, 1814

officiersrangen (2/9)
  • vice-admiraal in Franse dienst, vanaf 12 oktober 1810
  • grootofficier van het Franse Keizerrijk, 7 april 1813

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
president afdeling Oorlog en Marine (Raad voor de zaken van Holland te Parijs), van 3 augustus 1810 tot 29 oktober 1810

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Organiseerde in 1803-1805 de Bataafse vloot, waardoor deze ten dienste kon komen van Frankrijk

uit de privésfeer (3/5)
  • Liet zich in 1814 tot Fransman naturaliseren en vestigde zich in Parijs
  • Zijn naam werd geplaatst op de Arc de Triomphe te Parijs
  • Zijn vader was burgemeester van Doetinchem

niet-aanvaarde politieke functies
  • gezant te Sint Petersburg, 7 december 1807

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
  • graaf (van Sevenaer) van het koninkrijk Holland, 29 april 1810
  • comte de l'Empire, 18 januari 1811

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven