r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Ir. J. (Jan) Mulder

foto Ir. J. (Jan) Mulder
vergrootglas
bron: Europees Parlement
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan Mulder (1943) was van 22 juni 2010 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Eerder was hij dat van 1994 tot en met 2009. Hij maakte namens de VVD uit van de fractie van de Alliantie van Liberalen en Democraten (ALDE). De heer Mulder is opgeleid tot landbouwkundig ingenieur en was langere tijd werkzaam als ambtenaar bij de Europese Commissie. Hij was in zijn eerste periode ook woordvoerder landbouw, maar hield zich vooral bezig met de jaarbegroting van de Europese Unie en van de diverse EU-instellingen, en met de controle daarvan.

VVD
in de periode 1994-2014: lid Europees Parlement

1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Diever (Dr.), 3 oktober 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

fractie Europees Parlement
  • Fractie van de Europese Liberale Democraten (ELDR), tot juli 2004
  • Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE), vanaf september 2004

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • ambtenaar directoraat-generaal internationale samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1975 tot 1976
  • ambtenaar Europese Commissie, gespecialiseerd in landbouw en ontwikkelingslanden, van 1976 tot 1994
  • lid Europees Parlement, van 19 juli 1994 tot 14 juli 2009
  • lid Europees Parlement, van 22 juni 2010 tot 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid begrotingscommissie (tussen 2004 en 2007 ondervoorzitter, tot 1999 en tussen 2010 en 2012 plaatsvervangend lid), vanaf juli 1994
  • lid commissie begrotingscontrole (eind 2011 voorzitter, tussen 1999 en 2004 en 2010 en 2011 plaatsvervangend lid), vanaf juli 1994
  • lid (sinds 1999 plaatsvervangend) commissie landbouw en plattelandsontwikkeling, van juli 1994 tot juli 2009
  • lid delegatie in de Gemengde Parlementaire Commissie EU-Polen, van juli 1994 tot juli 2004
  • plaatsvervangend lid delegatie in de Gemengde Parlementaire Commissie EU-Slovenië, van juli 1994 tot 1999
  • plaatsvervangend lid delegatie in de Gemengde Parlementaire Commissie EU-Hongarije, van juli 1999 tot juli 2004
  • vicevoorzitter tijdelijke MKZ-Commissie, van februari 2002 tot december 2002
  • lid (tussen 2004 en 2007 ondervoorzitter) delegatie voor de betrekkingen met Zuid-Aziatische landen, van september 2004 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid commissie visserij, van september 2004 tot juli 2009
  • plaatsvervangend lid van de delegatie voor de betrekkingen met Zuid-Arika, van september 2004 tot juli 2009
  • lid tijdelijke commissie beleidsuitsdagingen en begrotingsmiddelen in de uitgebreide Unie 2007-2013, van oktober 2004 tot juni 2005
  • plaatsvervangend lid college van quaestoren, van januari 2007 tot juli 2009
  • lid Parlementaire Vergadering Euronest, van juli 2010 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten, van juli 2010 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid delegatie voor de betrekkingen met Wit-Rusland, van juli 2010 tot 1 juli 2014
  • plaatsvervangend lid commissie vervoer en toerisme, van juli 2010 tot november 2010
  • lid commissie burgelijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken (sinds medio 2012 plaatsvervangend), van januari 2012 tot 1 juli 2014
  • lid bijzondere commissie georganiseerde misdaad, corruptie en witwassen, van maart 2012 tot 30 september 2013

7.

Nevenfuncties

vorige
  • lid algemeen bestuur NOVIB

8.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

9.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


op het gebied van de EU (2/14)
  • Diende in september 2012 een verslag in over betere regelgeving voor de verkoop van materialen die gebruikt kunnen worden voor de productie van explosieven.
  • Diende in 2013 een rapport in over betere bewaking van de buitengrenzen van de EU.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

10.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verloor in september 2003 de verkiezingen om het lijsttrekkerschap voor de Europese verkiezingen van juni 2004. De Algemene Ledenvergadering van de VVD koos voor Jules Maaten.
 

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven