r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Mr. I. (Ina) Brouwer

foto Mr. I. (Ina) Brouwer
vergrootglas
Bron: Beeldbank Nationaal Archief
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Communiste die na Marcus Bakker voor de moeilijke taak stond een minder door het verleden belaste en een moderner denkende CPN neer te zetten. Werd toch vaak met dat verleden geconfronteerd. Dochter van een politiecommissaris en opgegroeid in een VVD-milieu. Werd zelf echter in Groningen, waar zij rechten studeerde, actief in het buurtwerk en de rechtshulp. In 1982 Kamerlid en in 1986 lijsttrekker van de CPN. Haar partij leed toen een nederlaag en verdween uit de Kamer. Voorstander van samenwerking met PSP en PPR. Keerde in 1989 terug als Kamerlid voor GroenLinks en was in 1994 samen met Mohamed Rabbae lijsttrekker. Verliet na de verkiezingsnederlaag de politiek en werd ambtenaar op Sociale Zaken. 'Machtspolitica' die wel werd gewaardeerd om haar persoon.

CPN, GroenLinks
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Delen

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

Ina (Ina)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 11 april 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), van 1973 tot 15 juni 1991
  • GroenLinks, van 1 juli 1989 tot januari 2007
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf januari 2007

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/15)

  • advocaat "Borg Advocaten" te Bussum, vanaf april 2016
  • voorzitter MO-Groep Kinderopvang, vanaf juni 2008 (bezoldigd)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 17 mei 1994
  • fractievoorzitter CPN Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 september 1982 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 3 juni 1986

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • juridisch adviseur PrivacyCompass, vanaf maart 2017
  • lid adviescommissie buitenland, Nederlandse Orde van Advocaten, vanaf september 2015

vorige (2/3)
  • vertegenwoordiger namens Nederland in de High Level Group on Social Protection (adviesgroep voor de Europese Commissie), vanaf 2001
  • lid bestuur Volkspetitionnement KKN (Komitee Kruisraketten Nee)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel Wijziging van bepalingen omtrent beëindiging van arbeidsovereenkomsten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 maart 1983 tot 3 juni 1986
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 september 1989 tot 17 mei 1994 (zevende ondervoorzitter)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Was in november 1992 woordvoerster van haar fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Verdrag van Maastricht
  • Interpelleerde op 20 maart 1985 minister-president Lubbers over diens uitlatingen over het Belgische besluit inzake plaatsing van kruisvluchtwapens

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Trok zich uit de politiek terug na het teleurstellende resultaat van GroenLinks bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1994. Haar vertrek werd door veel GroenLinks-kopstukken nauwelijks betreurd.
  • Voerde in 1994 bij de strijd om het lijsttrekkerschap een sterk persoonlijk getinte campagne, waarbij zij tevens probeerde GroenLinks te ontdoen van het beeld van getuigenispartij. Na een aanval op tegenkandidaat Paul Rosenmöller vroeg die zich in het openbaar af of Brouwer en hij nog wel lid van de zelfde partij konden zijn.
  • Had een leidende rol in het Kamerbreed Vrouwenoverleg in het parlement

uit de privésfeer
  • Zij komt uit een typisch VVD-milieu
  • Was actief in buurt- en rechtswinkels

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven