r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo Afstudeer hoed man met tas twitter

Mr.Drs. J.C. (Hans) van Baalen

foto Mr.Drs. J.C. (Hans) van Baalenvergrootglas

Hans van Baalen (1960) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Hij maakt namens de VVD deel uit van de fractie van de Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE). De heer Van Baalen was Tweede Kamerlid voor de VVD van 28 september 1999 tot 23 mei 2002 en van sinds 30 januari 2003 tot 14 juli 2009. Hij was lijsttrekker van de VVD bij de Europese verkiezingen van 2009 en 2014. Voor zijn Kamerlidmaatschap was hij directeur Public Affairs Consultants bij Deloitte Consulting en internationaal secretaris van de VVD. In de Tweede Kamer en nu in het Europees Parlement houdt hij zich bezig met buitenlandse zaken en defensie.

VVD
in de periode 1999-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Delen

Inhoud

1.

voornamen (roepnaam)

Johannes Cornelis (Hans)

2.

personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 17 juni 1960

3.

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1986

fractie Europees Parlement
Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE)

4.

hoofdfuncties en beroepen

  • freelance journalist Sijthoff Pers, correspondent gemeentepolitiek, van 24 januari 1979 tot 14 januari 1981
  • adviseur Public & European Affairs en Corporate Communication, tevens directeur Public Affairs Consultants bij Deloitte Consulting, van 1 november 1988 tot 1 september 1999
  • zelfstandig bestuursadviseur strategie, management en organisatie, van 1 september 1998 tot 28 september 1999
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 september 1999 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 14 juli 2009
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

5.

activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 3 juni 2004 minister-president Balkenende en minister Bot over de Europese Grondwet

als Europarlementariër


op het gebied van de EU
  • Houdt zich in het Europees Parlement bezig met buitenlandse zaken, internationale veiligheid (defensie) en internationale handel
  • Was in 2009 mede-indiener van een (verworpen) resolutie waarin beperking van de persvrijheid in Italië door de regering-Berlusconi werd veroordeeld
  • Was in 2014 waarnemer bij de parlementsverkiezingen in Oekraïne
  • Bracht in 2015 als schaduwrapporteur een reeks verslagen uit over de betrekkingen met China, Rusland, het buitenlands- en defensiebeleid en het nabuurschapsbeleid

6.

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was administrateur
  • Zijn echtgenote is directeur van het Fonds Slachtofferhulp

woonplaats
's-Gravenhage

e-mailadres
hans.vanbaalen@europarl.europa.eu

7.

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Robert Vuijsje, "Ik vind mezelf wel rechts genoeg" Nieuwe Revu (52), 15-22 december 2004
  • Teun Lagas, "Hans van Baalen. Sterke rechtsbuiten", Trouw, 10 februari 2006

8.

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Delen

Terug naar boven