r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

Dr. P. (Pedro) Sánchez Pérez-Castejón

foto Dr. P. (Pedro) Sánchez Pérez-Castejón
vergrootglas

Pedro Sánchez (1972) is sinds 2 juni 2018 minister-president van Spanje. Hij leidt een minderheidskabinet van de Spaanse sociaaldemocraten (PSOE) dat aantrad na de val van de centrumrechtse regering-Rajoy. Sanchez is econoom en was Kamerlid en secretaris-generaal van de PSOE.

regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

Voornaam (roepnaam)

(Pedro)

2.

Personalia

land
Spanje

geboorteplaats en -datum
Madrid, 29 februari 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
PSOE (Partido Socialista Obrero Español, Spaanse socialistische arbeiderspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • medewerker PSOE-fractie, Europees Parlement
  • chef-staf Hoge Vertegenwoordiger van de Verenigde Naties in Bosnië (tijdens de Kosovo-oorlog)
  • lid gemeenteraad van Madrid, van 18 mei 2004 tot 15 september 2009
  • lid Kamer van Afgevaardigden (Congreso de los Diputados), van 15 september 2009 tot 27 september 2011 (voor het district Madrid)
  • hoogleraar economie
  • consultant bij een Europees consortium
  • lid Kamer van Afgevaardigden (Congreso de los Diputados), vanaf 10 januari 2013 (voor het district Madrid)
  • secretaris-generaal PSOE, van 26 juli 2014 tot 1 oktober 2016
  • secretaris-generaal PSOE, vanaf 18 juni 2017
  • minister-president van Spanje, vanaf 2 juni 2018

5.

Opleiding

academische studie
  • economie en bedrijfskunde, Universidad Complutense de Madrid, van 1990 tot 1995
  • politicologie en economie, Vrije Universiteit van Brussel, tot 1998
  • management, IESE Business School, Universiteit van Navarra, tot 2012
  • economie, Camilo José Universiteit, van 2011 tot 2013

6.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven