r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

D. (Dimitris) Avramopoulos

foto D. (Dimitris) Avramopoulos
vergrootglas

Dimitris Avramopoulos (1953) is sinds 1 november 2014 het Griekse lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Juncker heeft hij de portefeuille migratie en binnenlandse zaken. Avramopoulos is lid van de centrumrechtse partij Nieuwe Democratie. Hij was onder meer burgemeester van Athene, minister voor Toerisme, minister voor Volksgezondheid, minister van Buitenlandse Zaken (2012-2013) en minister van Defensie (sinds 2013).

in de periode 2014-heden: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

(Dimitris)

2.

Personalia

land
Griekenland

geboorteplaats en -datum
Athene, 6 juni 1953

3.

Partij/stroming

partij
ND (Nea Dimokratia, Nieuwe Democratie) (conservatief-liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • diplomaat, ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1980 tot 1983
  • consul-generaal in Luik, van 1983 tot 1988
  • diplomaat adviseur van ND-partijleider C. Mitsotakis, van 1988 tot 1992
  • Grieks vertegenwoordiger op de Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa te Wenen
  • woordvoerder ministerie van Buitenlandse Zaken, 1992
  • hoofd diplomatieke dienst van de minister-president, 1993
  • lid Parlement, van 1993 tot 1995
  • burgemeester van Athene, van 1 januari 1995 tot 1 januari 2003
  • minister voor Toerisme, van 18 maart 2004 tot 7 oktober 2009 (kabinet-Karamanlis)
  • minister voor Volksgezondheid en Sociale Solidariteit, van 15 februari 2007 tot 7 oktober 2009 (kabinet-Karamanlis)
  • plaatsvervangend partijleider ND, vanaf 2 juli 2010
  • minister van Nationale Defensie, van 11 november 2011 tot 16 mei 2012 (kabinet-Papadimos)
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 21 juni 2012 tot 25 juni 2013 (kabinet-Samaras)
  • minister van Nationale Defensie, van 25 juni 2013 tot 1 november 2014 (kabinet-Samaras)
  • lid Europese Commissie, belast met migratie, binnenlandse zaken en burgerschap, vanaf 1 november 2014 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

vorige
  • In 2002 oprichter van het Wereldverbond van Olympische steden

6.

Opleiding

academische studie
  • publiekrecht en politicologie, Universiteit van Athene

post-academisch onderwijs
  • diplomatie, Universiteiten van Bosten en Brussel
  • Europese studies, Vrije Universiteit te Brussel

eredoctoraten
  • diverse eredoctoraten
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven