r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

N. (Neven) Mimica MSc

foto N. (Neven) Mimica MSc
vergrootglas

Neven Mimica (1953) was van 1 juli 2013 tot 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Kroatië. In de op 1 november 2014 aangetreden Commissie-Juncker had hij de portefeuille ontwikkelingssamenwerking. In de Commissie-Barroso II was hij belast met consumentenbeleid. Mimica was in 2001-2003 minister voor Europese integratie. Daarvoor speelde Mimica een belangrijke rol bij de toetredingsonderhandelingen van zijn land tot de EU. In 2003 werd Mimica lid van het Kroatische parlement namens de Sociaaldemocratische Partij. In 2011 werd hij vicepremier in het kabinet van Zoran Milanovic.

in de periode 2013-2019: lid Europese Commissie

Inhoud

1.

Voornaam (roepnaam)

(Neven)

2.

Personalia

land
Kroatië

geboorteplaats en -datum
Split (Socialistische Federatie Joegoslavië), 12 oktober 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
SDP (Socijaldemokratska partija Hrvatske, Kroatische Sociaaldemocratische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • exporteur van agrarische producten, "Astra International Trade" te Zagreb, van 1977 tot 1979
  • onderzoeker en adviseur Comité voor Internationale Betrekkingen van Kroatië, van 1979 tot 1983
  • plaatsvervangend voorzitter Comité voor Internationale Betrekkingen van Kroatië, van 1983 tot 1987
  • handelsraad, Kroatische ambassade te Caïro, van 1987 tot 1991
  • raadadviseur ministerie van Economische Zaken, 1991
  • assistent van de minister van Handel, van 1991 tot 1993
  • ambassaderaad, Kroatische ambassade te Caïro, van 1993 tot 1996
  • gevolmachtigd minister, Kroatische ambassade te Ankara, van 1996 tot 1997
  • raadadviseur van de minister van Economische Zaken, van 1997 tot 2001 (onderhandelaar bij de toetreding tot de Wereldhandelsorganisatie en tot de Europese Unie)
  • minister voor Europese integratie, van 28 september 2001 tot 23 december 2003 (kabinet-Raèan)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 2003 tot 2011
  • vicepremier, minister voor binnenlandse zaken, buitenlandse zaken en Europese aangelegenheden, vanaf 23 december 2011 (kabinet-Milanovic)
  • lid Europese Commissie, belast met consumentenbeleid, van 1 juli 2013 tot 1 november 2014 (Commissie-Barroso II)
  • lid Europese Commissie, belast met ontwikkelingssamenwerking, van 1 november 2014 tot 1 december 2019 (Commissie-Juncker)

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter commissie Europese integratie (Kroatische parlement)

6.

Opleiding

academische studie
  • economie, Universiteit van Zagreb, tot 1976
  • economie: buitenlandse handel (MA), Universiteit van Zagreb, 1987

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Terug naar boven