r google-plus facebook twitter linkedin2 nujij P P M G W Monitor Nieuwsbrief pdclogo man met tas twitter boek

J.L. (José Luis) Rodriguez Zapatero

foto J.L. (José Luis) Rodriguez Zapatero
vergrootglas

José Luis Rodriguez Zapatero (1960) was van 17 april 2004 tot 20 december 2011 minister-president van Spanje. Hij werkte als wetenschapper en is sinds 1986 lid van de Spaanse Volksvertegenwoordiging. In 2000 werd Zapatero partijleider van de sociaaldemocratische PSOE.

in de periode 2004-2011: regeringsleider/staatshoofd EU-land

Delen

Inhoud

1.

Voornamen (roepnaam)

(José Luis)

2.

Personalia

land
Spanjë

geboorteplaats en -datum
Valladolid, 4 augustus 1960

3.

Partij/stroming

partij
PSOE (Partido Socialista Obrero Español, Sociaal-Democratische Arbeiderspartij van Spanje)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • wetenschappelijk medewerker staatsrecht, Universiteit van Léon, van 1982 tot oktober 1991 (na 1986 part-time)
  • hoofd Socialistische Jongerenorganisatie in Léon, van 1982 tot 1986
  • lid Congres van Afgevaardigden (Cortes), vanaf 1986 (voor het district Léon)
  • secretaris-generaal PSOE in Léon, van 1988 tot 2000
  • partijleider PSOE, van juni 2000 tot juli 2011
  • minister-president van Spanjë, van 17 april 2004 tot 20 december 2011

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten Universiteit van Leon, tot 1982

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1986 het jongste Kamerlid
  • Zijn vader was advocaat
  • Is een vertegenwoordiger van Nueva Via, een gematigde stroming binnen de PSOE
  • Bleef premier na de verkiezingen van maart 2008
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Delen

Terug naar boven