COM(2000)330 - C0MUNICATIE:Ontwerp-actieplan opgesteld door de Europese Commissie voor de Europese Raad in Feira 19-20 juni 2000 - eEurope 2002 Een informatiemaatschappij voor iedereen

Inhoud

Delen

enveloppe

1.

Stand van zaken

Op 24 januari 2001 heeft het Europees Economisch en Sociaal Comité advies uitgebracht.

2.

Kengegevens

officiële titel

C0MUNICATIE:Ontwerp-actieplan opgesteld door de Europese Commissie voor de Europese Raad in Feira 19-20 juni 2000 - eEurope 2002 Een informatiemaatschappij voor iedereen

officiële Engelstalige titel

eEurope 2002 - An Information society for all - Draft Action Plan prepared by the European Commission for the European Council in Feira - 19-20 June 2000
 
COM-nummer COM(2000)330
extra com nummer COM(2000)330

3.

Complete tekst



De buitengewone Top van Lissabon

Tijdens de op 23 en 24 maart 2000 te Lissabon gehouden Europese Raad werd de ambitieuze doelstelling vastgesteld om van Europa de krachtigste en meest dynamische economie ter wereld te maken. Er werd op gewezen hoe dringend het is dat Europa gebruik gaat maken van de kansen van de nieuwe economie, in het bijzonder het internet.

Om deze doelstelling te bereiken hebben de staatshoofden en regeringsleiders de Raad en de Commissie verzocht om een '...alomvattend eEurope-actieplan .... gebruik makend van een open methode van samenwerking waarin het beste van de nationale initiatieven wordt gecombineerd, samen met het recente eEurope-initiatief van de Commissie en haar mededeling 'Strategieën voor werkgelegenheid in de informatiemaatschappij"."

Dit ontwerp-actieplan is het antwoord van de Commissie op dat verzoek.

De context

Het eEurope-initiatief werd in december 1999 door de Europese Commissie gelanceerd met als doelstelling Europa online te brengen. Als aanvulling op eEurope publiceerde de Commissie in januari 2000 ook een mededeling over 'Strategieën voor werkgelegenheid in de informatiemaatschappij' . De algemene economische beleidsrichtsnoeren voorzien in de economische beleidscontext en leggen de nadruk op goed functionerende kapitaalmarkten en meer concurrentie op de productmarkten om innovatie te bevorderen.


lees meer

4.

Initieel standpunt Nederlandse regering

De onderwerpen die de Commissie aanroert zijn binnen het Nederlandse beleid voornamelijk vastgelegd in de Kabinetsnota's «De Digitale Delta» en «De kenniseconomie in zicht». Daarnaast zijn er enkele beleidsterreinen die specifiek vanuit de ICT invalshoek actief worden benaderd (bijv. gezondheidszorg en transport). Een goede en snelle ontwikkeling naar de informatiemaatschappij is een onderwerp dat zowel nationaal als Europees terecht hoog op de agenda staat. Nederland is van mening dat de mededeling goede aanknopingspunten biedt voor het stimuleren van deze ontwikkeling. De kabinetsnotitie: «De kenniseconomie in zicht» geeft een overzicht van de initiatieven die het kabinet ontplooit om de (veel bredere) doelstellingen van de top van Lissabon te realiseren. In de uitwerking van de doelstelling «een informatiesamenleving voor iedereen» komt een groot deel van de actielijnen uit het actieplan e-Europe aan bod, inclusief de middelen die daarvoor worden gereserveerd (zie 8).

Consequenties voor de nationale regelgeving en beleid c.q. decentrale overheden (betrokkenheid IPO/VNG):

De uitvoering van de doelstellingen van het actieplan zullen consequenties hebben voor zowel nationale regelgeving (waar het de implementatie van Europese richtlijnen betreft) en nationaal beleid. De uitwerking van de doelstellingen wordt grotendeels opgepakt binnen de uitvoering van de Nota «De Digitale Delta» en de binnenkort te verschijnen voortgangsrapportage hierover.

 

5.

Procedure

dossierklasse informatiedossiers
datum online publicatie 24-05-2000

6.

Verwante dossiers

Aan dit dossier zijn de volgende trefwoorden toegekend: communautair initiatief, informatienetwerk, informatietechnologie, nieuwe technologie, opleiding.

7.

Betrokkenen

8.

Relevante documenten

(8 stuks, sortering omgekeerd chronologisch)   sortering omkeren

9.

Bronnen en disclaimer

Zie voor uitgebreidere informatie eventueel ook de volgende voor dit dossier gebruikte bronnen


Dit dossier wordt iedere nacht automatisch samengesteld op basis van bovenstaande dossiers. Hierbij is aan de technische programmering veel zorg besteed. Een garantie op de juistheid van de gebruikte bronnen en het samengestelde resultaat kan echter niet worden gegeven.