Mededeling inzake een publiek-privaat partnerschap voor het internet van de toekomst

Dit BNC-fiche is door de Nederlandse regering gemaakt naar aanleiding van het verschijnen van het document COM(2009)479 van de Europese Commissie. Het bevat onder andere de eerste algemene standpuntbepaling van de Nederlandse regering.

 

over de mededeling

Nederland staat positief tegenover deze mededeling en vindt het belangrijk dat Europa goed is voorbereid op het internet van de toekomst. Nederland is binnen de EU koploper op het gebied van breedband en sterk verweven met de wereldeconomie waar het internet een steeds grotere rol speelt. Het is dus vooral voor Nederland van belang het internet van de toekomst te omarmen. Daarvoor is onder meer een krachtenbundeling in de vorm van een publiek-privaat partnerschap in het onderzoek naar en de invoering van slimme internettechnologie, zoals de Commissie voorstelt, essentieel. Daarbij valt aan te tekenen dat de te ontwikkelen inzichten en innovatieve toepassingen voor de digitale infrastructuur ook van groot belang zijn vanuit het oogpunt van gestandaardiseerde en duurzame toegang tot culturele informatie, dienstenperspectief en auteursrechtondersteunende systemen, zoals het project «Europeana». Nederland wil tenslotte benadrukken dat coördinatie op Europees niveau, bijvoorbeeld op het gebied van

National Research and Education Networks

(zoals het Nederlandse SURFnet) zoals dat plaats vindt via DANTE

(Delivery of Advanced Network Technology to Europe)

niet mag leiden tot vertraging. SURFnet loopt binnen Europa voorop. Het is van belang dat een dergelijk nationaal netwerk zelfstandig moet kunnen blijven functioneren, waardoor maximale innovatie bereikt wordt.

1.

Meer informatie