COM(2008)89 - Totstandbrenging van een gemeenschappelijke regeling voor de uitvoer

Inhoud

Delen

enveloppe

1.

Stand van zaken

Op 19 oktober 2009 heeft de Raad het voorstel aangenomen en is het voorstel goedgekeurd.

2.

Kengegevens

officiële titel

Voorstel voor een verordening van de Raad houdende de totstandbrenging van een gemeenschappelijke regeling voor de uitvoer (gecodificeerde versie)

officiële Engelstalige titel

Proposal for a Council Regulation establishing common rules for exports (Codified version)
 
COM-nummer COM(2008)89
extra com nummer COM(2008)89
raadsdocument 2008/12
interinstitutioneel nummer 2008/0034(ACC)

3.

Oorspronkelijk voorstel

1. In de context van een Europa van de burgers hecht de Commissie groot belang aan het vereenvoudigen en verduidelijken van het Gemeenschapsrecht om het duidelijker en toegankelijker te maken voor de gewone burger, zodat deze nieuwe mogelijkheden krijgt en in staat wordt gesteld gebruik te maken van de specifieke rechten die hij aan het Gemeenschapsrecht kan ontlenen.

Dit doel kan niet worden verwezenlijkt zolang talloze bepalingen die meermaals en vaak ingrijpend zijn gewijzigd, gedeeltelijk in het oorspronkelijke besluit en gedeeltelijk in de latere wijzigingsbesluiten te vinden zijn. Om dan na te gaan wat de geldende regels zijn, is veel zoekwerk vereist, waarbij een groot aantal besluiten moet worden vergeleken.

Codificatie van meermaals gewijzigde regels is dan ook van essentieel belang om het Gemeenschapsrecht duidelijk en doorzichtig te maken.

2. Bij haar besluit van 1 april 1987 heeft de Commissie daarom haar diensten opgedragen alle wetgevingbesluiten na maximaal tien wijzigingen te codificeren , waarbij zij erop wijst dat dit een minimumregel is en dat haar diensten ter wille van de duidelijkheid en het juiste begrip van de communautaire wetgeving ernaar zouden moeten streven de teksten waarvoor zij verantwoordelijkheid dragen, met nog kortere tussenpozen te codificeren.

3. De conclusies van het voorzitterschap van de Europese Raad van Edinburgh (december 1992) hebben dit bevestigd en het belang van codificatie onderstreept, omdat daarmee rechtszekerheid wordt verschaft omtrent de vraag welke wet op een gegeven moment op een bepaald onderwerp van toepassing is.

Bij codificatie moet het normale wetgevingsproces van de Gemeenschap volledig in acht worden genomen.

Aangezien bij codificatie geen inhoudelijke wijzigingen in de betrokken wetteksten mogen worden aangebracht, zijn het Europees Parlement, de Raad en de Commissie bij Interinstitutioneel Akkoord van 20 december 1994 een versnelde werkmethode voor de codificatie van wetteksten overeengekomen.

4. Dit voorstel beoogt de codificatie van Verordening (EEG) nr. 2603/69 van de Raad van 20 december 1969 houdende de totstandbrenging van een gemeenschappelijke regeling voor de uitvoer. De nieuwe verordening vervangt de verschillende besluiten die erin zijn verwerkt; dit voorstel laat de inhoud van de besluiten die worden gecodificeerd onverlet en beperkt zich er derhalve toe deze samen te voegen en daarin slechts de formele wijzigingen aan te brengen die voor de codificatie zelf vereist zijn.

5. Dit voorstel voor een codificatie is opgesteld op basis van een voorafgaande consolidatie , in alle officiële talen, van Verordening (EEG) nr. 2603/69 en de besluiten tot wijziging daarvan, met behulp van een gegevensverwerkingssysteem van het Bureau voor officiële publicaties der Europese Gemeenschappen. Voorzover de artikelen zijn vernummerd, is het verband tussen de oude en de nieuwe nummering weergegeven in een concordantietabel die is opgenomen in bijlage III bij de gecodificeerde verordening.

(...)


lees meer

4.

Europese rechtsgrond

Deze Verordening is gebaseerd op EG-Verdrag artikel 133. Artikel 133 maakt onderdeel uit van het hoofdstuk 'Gemeenschappelijke handelspolitiek' van het EG-Verdrag. Het heeft betrekking op uitoefening van de bevoegdheden welke aan de Raad zijn verleend door artikel 133.

5.

Procedure

6.

Juridische context

Vervanging van

Datum Titel
20.12.1969  Totstandbrenging van een gemeenschappelijke regeling voor de uitvoer
Verordening
 

7.

Verwante dossiers

Aan dit dossier zijn de volgende trefwoorden toegekend: EG-verordening, Raad van de Europese Unie, aardolie, codificatie van het communautaire recht, communautaire uitvoer, exportcontrole, gas, gemeenschappelijk handelsbeleid, kwantitatieve beperking, uitvoerbeleid, uitvoerbeperking, uitwisseling van informatie, vrijwaringsclausule.

8.

Betrokkenen

aan actor Lidstaten Europese Unie
directoraat-generaal Juridische dienst (SJ)
raadsformatie Raad Landbouw en Visserij

9.

Relevante documenten

(13 stuks, sortering omgekeerd chronologisch)   sortering omkeren

10.

Bronnen en disclaimer

Zie voor uitgebreidere informatie eventueel ook de volgende voor dit dossier gebruikte bronnen


Dit dossier wordt iedere nacht automatisch samengesteld op basis van bovenstaande dossiers. Hierbij is aan de technische programmering veel zorg besteed. Een garantie op de juistheid van de gebruikte bronnen en het samengestelde resultaat kan echter niet worden gegeven.