Nieuws-items bij Hoge vertegenwoordiger voor het ...
-
24-08Asthon betrekt wellicht nieuw kantoor in zenuwcentrum van de EU (en)
-
19-08Ashton niet naar speciale VN-vergadering over Pakistan (en)
-
11-08EU-afgevaardigde in VS benadrukt zijn macht
-
26-07Ashton bedankt voor cursus Frans
-
22-06Bouwstenen nieuwe diplomatieke dienst voor de EU uitgelicht (en)
-
21-06Akkoord over diplomatieke dienst EU (en)
-
21-06Akkoord over EU-diplomatieke dienst
-
21-06EU instellingen sluiten overeenkomst over Europese diplomatieke dienst (en)
-
16-06Nederlanders bouwen kantoor EU-president
-
10-06Geen akkoord over diplomatieke dienst, zeggen europarlementariërs (en)
-
09-06Versnelde onderhandelingen voor nieuwe diplomatieke dienst van de EU (en)
-
07-06Nieuwe Europese diplomatieke dienst waarschijnlijk in december van start (en)
-
28-05Brussel, 28 mei 2010 Verklaring van de hoge vertegenwoordiger namens de Europese Unie over de aansluiting van een aantal derde landen bij Besluit 2009/1004/GBVB van de Raad inzake de actualisering van de lijst van personen, groepen en entiteiten bedoeld in de artikelen 2, 3 en 4 van Gemeenschappelijk Standpunt 2001/931/GBVB betreffende de toepassing van specifieke maatregelen ter bestrijding van het terrorisme
-
20-05België gaat helpen bij werven Europese diplomaten (en)
-
27-04EU-landen eens over diplomatieke dienst (en)
-
26-04EU-landen eens over diplomatieke dienst
-
26-04Mobiel forensisch laboratorium om bomaanslagen in Afghanistan te voorkomen (en)
-
23-04Ashton dineert met defensieministers (en)
-
16-04EP verbindt begrotingsgoedkeuring aan overeenkomst over diplomatieke dienst van de EU (en)
-
30-03Europa's eerste executie-vrije jaar ongedaan gemaakt door Belarus (en)
EU-buitenlandchef Ashton weer onder vuur - Hoofdinhoud
PALMA DE MALLORCA (ANP/AFP) - De nieuwe EU-buitenlandchef Catherine Ashton heeft donderdag zware kritiek gekregen omdat ze niet is komen opdagen bij EU-beraad van ministers van Defensie en NAVO-topman Anders Fogh Rasmussen.
De Britse barones Ashton krijgt sinds haar aantreden in december meer kritiek. Onder meer omdat ze niet naar Haïti ging na de aardbeving en niet reageerde op rellen in Iran. Europarlementsleden bekritiseerden ook de gebrekkige kennis van Ashton, de Europese tegenhanger van de Amerikaanse Hillary Clinton.
Staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) zei op Twitter dat Ashton opviel door afwezigheid. Hij voegde eraan toe dat haar voorganger Javier Solana in zijn agenda wel steeds tijd kon vinden voor de bewindslieden van Defensie.
De Franse minister Hervé Morin en de Belgische minister Pieter De Crem hekelden ook dat Ashton afwezig was bij beraad over de relatie tussen de EU en de NAVO.
Ashton had het tweedaags beraad op Palma de Mallorca afgezegd om donderdag naar Kiev te gaan, waar ze de eedaflegging van de nieuwe Oekraïense president Viktor Janoekovitsj bijwoonde.
Inhoudsopgave van deze pagina:
__________
Site van Europees Parlement
Bureau Nederland & Parlementair Documentatie Centrum UL
__________



