D66: Schengen aanpassen voor ADHD-medicijnen - Europa NU

Europa NU
logo Europees Parlement
22 februari 2010, 15:38
Gerben-Jan Gerbrandy

BRUSSEL (ANP) - Patiënten met ADHD kunnen niet zomaar vrij reizen in de EU, omdat ze medicijnen gebruiken die onder de opiumwet vallen. Het Verdrag van Schengen, dat het vrij verkeer van personen regelt in een aantal EU-landen, moet daarom worden aangepast. Europarlementslid Gerben Jan Gerbrandy van D66 bepleit dit in vragen die hij maandag aan de Europese Commissie heeft gesteld.

Het gebruik van opiaten is in veel landen strafbaar. Om met deze middelen te reizen in de Schengenlanden is een verklaring van een arts en van de Inspectie voor de Gezondheidszorg nodig, die bovendien maar 30 dagen geldig is.

Gebrandy vindt de huidige regeling te bureaucratisch. Hij pleit voor een verklaring met een langere geldigheidsduur en wil ook dat de gegevens digitaal kunnen worden ingevuld.

1.

Meer over...

Nederland onder water
 

Inhoud

Stuur door