Nieuws-items bij Europees orgaan voor de justitiële ...
-
17-03Europa heeft te weinig middelen om grensoverschrijdende misdaad aan te pakken, aldus Eurojust (en)
-
17-12-2009Hoofd Eurojust neemt ontslag vanwege coruptie-beschuldiging (en)
-
17-12-2009Topman Eurojust neemt ontslag
-
15-07-2009Europees geld voor internationale politieteams
-
14-05-2009Topman Eurojust in opspraak
-
13-05-2009Hoofd Eurojust betrokken bij Portugees corruptieschandaal (en)
-
20-02-2009Eurojust onderzoekt mogelijkheden voor het aftappen van Skype gesprekken (en)
-
12-01-2009Vaticaan wil deelnemen aan EU samenwerking justitiële autoriteiten (en)
-
24-09-2008EUROJUST en OLAF versterken hun samenwerking in het bestrijden van financiële misdaad (en)
-
01-09-2008Europarlementsleden bespreken betere Europese juridische samenwerking
-
06-05-2008EU-lidstaten waken voor te ambitieuze uitbreiding bevoegdheden Eurojust (en)
-
18-04-2008Raad van Justitie en Binnenlandse Zaken keurt maatregelen goed om terrorisme effectiever te bestrijden (en)
-
04-04-2008European Police Chiefs Task Force bijeen in Brussel op 11 april 2008 (en)
-
24-10-2007Brussel wil Europees misdaadorgaan versterken (en)
-
23-10-2007Commissie wil versterking rol van Eurojust bij strijd tegen georganiseerde misdaad (en)
-
24-05-2007Europees Parlement ziet noodzaak voor EU meer samen te werken tegen misdaad (en)
-
17-04-2007Europese Commissie wil meer bevoegdheden voor Eurojust (en)
-
22-03-2007Eurojust verhuist naar World Forum Park
-
24-10-2006Nauwere juridische samenwerking tussen Eurojust en Amerika (en)
-
14-01-2006Oostenrijks voorzitterschap buigt zich over uitbreiding taken voor Europol en Eurojust (en)
Europees geld voor internationale politieteams - Hoofdinhoud
DEN HAAG (ANP) - Eurojust, het EU-agentschap voor justitiële samenwerking, gaat internationale politieteams financieel ondersteunen. De organisatie, gevestigd in Den Haag, heeft woensdag bekendgemaakt dat tot eind volgend jaar 300.000 euro beschikbaar is. De zogenoemde Joint Investigation Teams (JIT) zijn tijdelijk en kunnen opgericht worden door twee of meer EU-landen die opsporingsonderzoek doen in een bepaalde zaak.
Het justitieagentschap wil met het geld voorkomen dat de bezuinigingen waarmee veel nationale politiekorpsen te maken krijgen, ten koste gaan van grensoverschrijdende opsporing en samenwerking. Het project, dat het mogelijk maakt financiële steun aan te vragen om een JIT op te richten, kan ook een opmaat zijn tot een centraal 'JIT-punt'. Een dergelijk centraal loket zou advies kunnen geven, kunnen beoordelen of zaken geschikt zijn om een internationaal onderzoeksteam op te zetten en subsidieaanvragen kunnen regelen, aldus Eurojust. Bestaande teams kunnen ook in aanmerking komen voor EU-geld.
Nederland en België hebben de afgelopen twee jaar een JIT aan het werk gehad dat onderzoek deed naar de 48-jarige Nederlander Janus van W. en zijn vermeende internationale drugskartel. Van W. en zijn medeverdachten werden in juni opgepakt tijdens een grootschalige actie van de twee landen. Volgens justitie gaat het om een van de belangrijkste drugsorganisaties van Nederland en België.
Inhoudsopgave van deze pagina:
__________
Site van Europees Parlement
Bureau Nederland & Parlementair Documentatie Centrum UL
__________



