Nieuws-items bij EP-Commissie Milieubeheer, ...
-
16-07-2009Voorzitters commissies milieu en industrie beiden afkomstig uit 'eigen' sector (en)
-
20-05-2008Stavros Dimas presenteert milieuprioriteiten voor 2009 in Commissie Milieubeheer (en)
-
08-04-2008Europarlement wil helft afval recyclen
-
27-09-2007Nationale en Europese parlementariërs zullen klimaatverandering bespreken, 1-2 oktober 2007 (en)
-
01-02-2007Definitieve lijst commissievoorzitters EP (en)
-
31-01-2007Duitse minister voor milieubeheer spreekt Europees Parlement toe over Europees klimaatbeleid (en)
-
31-01-2007Nederlandse leden van commissies Europees Parlement
-
23-01-2007Duitse minister licht werkprogramma Voorzitter toe aan de Commissie Milieubeheer, Volksgezondheid en Voedselveiligheid (en)
-
01-01-1945Andreas Carlgren presteert milieudoelstellingen Zweeds voorzitterschap (en)
Europarlement wil helft afval recyclen - Hoofdinhoud
BRUSSEL (ANP) - Van al het huishoudelijk afval moet minstens de helft worden gerecycled, stelde de commissie milieu van het Europees Parlement dinsdag.
Momenteel recyclen Europeanen slechts een derde van hun 1,8 miljard ton afval per jaar. Sommige EU-landen gooien zelfs 90 procent op de stortplaats. ,,Hergebruik van afvalstoffen is hard nodig, zeker nu grondstoffen schaarser en duurder worden'', zegt Europarlementslid Dorette Corbey (PvdA) naar aanleiding van een wetsvoorstel van de Europese Commissie.
Het wetsvoorstel, dat nog goedkeuring moet krijgen de EU-landen, wil ook de afvalstroom in 2012 stabiliseren. Nu groeit de stroom harder dan de economie.
Op aandringen van Corbey is vastgelegd dat producenten afval moeten helpen voorkomen. ,,Bijvoorbeeld een wasmachine moet zo gebouwd zijn, dat die makkelijk in delen te hergebruiken is.''
Inhoudsopgave van deze pagina:
__________
Site van Europees Parlement
Bureau Nederland & Parlementair Documentatie Centrum UL
__________



