Nieuws-items bij Consumentenrechtenbeleid
-
10-03Europese Commissie wil reacties op voorstellen van vliegtuigmaatschappijen die nadelen voor consumenten moeten voorkomen (en)
-
09-03Europarlementariërs willen een "interne markt test" voor rechtvaardiging nieuwe EU wetgeving
-
08-03Parlementsleden bespreken betere consumentenbescherming
-
05-03Deelnemers timesharing beter beschermd
-
05-03Rechter volgt uitspraak Europees Hof: vertraagde vlucht vergoeden
-
02-03Dilemma voor computergebruiker
-
02-03Minister Van der Hoeven pleit bij EU voor openheid internationale onderhandelingen bestrijden internetpiraterij en namaak
-
02-03EU-lidstaten hebben straks meer keuzevrijheid wat betreft GMO's als het aan de Europese Commissie ligt (en)
-
02-03Raadpleging over de toekomst van de universele telecommunicatiedienst in het digitale tijdperk van start
-
01-03Kroes: mobiele surfers beter beschermd
-
01-03Consumentenrechten: kosten mobiel dataverkeer aan banden gelegd (en)
-
26-02Honderden gezondheidsclaims afgewezen
-
26-02Consument moet browser kiezen
-
23-02Europese Commissie doet voorstel tot wijzigen etikettering levensmiddelen
-
18-02Luchtvaart moet passagiers betalen bij ernstige vertraging: Commissie vreest voor sector
-
18-02Online gokken: meer dan een marktkwestie
-
17-02CDA wil oplossing schadeclaims luchtvaart door uitspraak Europees Hof
-
16-02KLM en EU-claim donderdag voor de rechter
-
12-02KLM dreigt EU-claim met rechtszaak
-
12-02Eurocommissaris Dalli bezorgd over risico's zonnebanken
Consumentenrechtenbeleid - Hoofdinhoud
|
|
In de Europese Unie leven op dit moment ruim 450 miljoen consumenten. De EU streeft naar het waarborgen van de rechten en de belangen van deze consumenten. Zij moeten de garantie hebben dat producten in supermarkten gezond en veilig zijn en dat zij bij klachten een redelijke schadevergoeding kunnen krijgen.
Alle lidstaten beschermden de rechten van de consumenten op hun eigen wijze. Om aan deze verschillen een einde te maken was Europees beleid noodzakelijk.
Vijf soorten rechten vormen de basis voor de Europese wetgeving:
-
-het recht op bescherming van de gezondheid en de veiligheid
-
-het recht op bescherming van de economische belangen
-
-het recht op schadeloosstelling
-
-het recht op informatie en educatie
-
-het recht op vertegenwoordiging
Inhoudsopgave van deze pagina:
Het idee van een Europees consumentenbeleid is ontstaan halverwege de jaren '70. Op de top van Parijs in 1972 hebben de staatshoofden en regeringsleiders hier voor het eerst over gesproken. Snel daarna heeft de Europese Commissie haar eerste actieprogramma voor de bescherming van de consument ontworpen.
Op het gebied van consumentenveiligheid heeft de Europese Unie gezorgd voor uniforme regels voor speelgoed, elektrische apparaten, cosmetica, medicijnen, machines en pleziervaartuigen.
Huidige speerpunten van het Europese consumentenbeleid zijn bijvoorbeeld
-
-regels tegen misleidende reclame en agressieve verkooppraktijken
-
-voedselveiligheid (bijvoorbeeld tijdens een uitbraak van een epidemie die vee treft)
-
-de etikettering van producten die genetisch gemodificeerde ingrediënten bevatten
In oktober 2008 heeft de Europese Commissie een voorstel gedaan voor een nieuwe richtlijn. Deze richtlijn zal de bestaande vier richtlijnen voor consumentenrechten moeten vervangen. In de voorgestelde richtlijn is veel aandacht voor het kopen via internet en in winkels. In juli 2009 heeft de Commissie een pakket maatregelen aangekondigd om de naleving van de rechten van consumenten beter af te dwingen in de dagelijkse praktijk. Alleen wetgeving op papier is niet voldoende, aldus eurocommissaris Meglena Kuneva. Voorbeelden van maatregelen zijn: eerder waarschuwen voor gevaarlijke producten, en betere samenwerking tussen nationale instanties die toezien op de naleving van consumentenwetten.
In een rapport van juni 2009 is de Sociaal Economische Raad (SER) het grotendeels eens met de voorgestelde nieuwe richtlijn, maar stelt ook enkele aanpassingen voor. Zo wordt er in de nieuwe richtlijn gesproken over non-conformiteit. Dit houdt in dat een product niet voldoet aan de eisen waaronder het verkocht is. De SER is van mening dat rechten van zowel de consument als de verkoper beter moeten worden verdeeld. Ook is de SER van mening dat de gezondheidszorg niet zou moeten worden meegenomen in de nieuwe richtlijn. Het adviesrapport dient ter ondersteuning voor de vervolgonderhandelingen.
Het CE-keurmerk
Er zijn in de lidstaten vele keurmerken die aangeven of producten veilig zijn, of milieuvriendelijk. Voldoet een product aan de minimumeisen gesteld in de Europese richtlijnen, dan krijgt een product het CE-keurmerk.
Producten zonder CE-keurmerk worden niet toegelaten tot de Europese markt.
Het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie strengere eisen stelt voor de veiligheid van producten. Zo moet in de richtlijn speelgoed komen te staan dat bepaalde (gevaarlijke) chemicaliën niet meer mogen worden gebruikt bij het maken van speelgoed. Naast het CE-keurmerk moet er een veiligheidskeurmerk komen dat aangeeft dat een product veilig te gebruiken is. Producenten kunnen vrijwillig voor dit nieuwe keurmerk kiezen, dat dan in de plaats komt van de nationale etiketten over veiligheid die op producten staan.
Eurocommissaris Verheugen (ondernemingen en industrie) zal later dit jaar met een voorstel komen.
Lees meer
Bron |
Taal |
Soort Informatie |
|---|---|---|
Europese Unie |
NL |
De activiteiten die de Europese Unie ontwikkelt op het terrein van de consumentenrechten worden ontplooit in het kader van de gewone wetgevingsprocedure. Dit houdt in dat de Europese Commissie, de Raad en het Europees Parlement alle een grote rol spelen in het besluitvormingsproces.
Initiatief voor nieuw beleid bij de Europese Commissie
Eerstverantwoordelijk is de Eurocommissaris voor Gezondheid en Consumentenbescherming:
De Europese Commissie betrekt adviezen bij het Economisch en Sociaal Comité, een adviesorgaan waar bijvoorbeeld de Nederlandse Consumentenbond in is vertegenwoordigd.
Invloed nationale parlementen
Nationale parlementen van de lidstaten kunnen binnen acht weken nadat de Europese Commissie een voorstel heeft bekendgemaakt, laten weten dat de Europese Unie zich niet met het onderwerp zou moeten bezighouden.
Besluitvorming door Raad en Europees Parlement
De raadsformatie die beslist over Consumentenzaken is de Raad Werkgelegenheid, Sociaal Beleid, Volksgezondheid en Consumentenzaken, die formeel vier keer per jaar bijeenkomt. Ook informele of buitengewone bijeenkomsten zijn mogelijk. Besluiten worden genomen met gekwalificeerde meerderheid. Vertegenwoordiger voor Nederland in deze Raad is:
Voor het Europees Parlement beoordeelt de parlementaire commissie Interne Markt en Consumentenbescherming de voorstellen van de Europese Commissie en de eventuele aanvullingen van de Raad. Voor Nederland zijn de volgende Europarlementariërs lid:
Als het Europees Parlement het (eventueel aangepaste) voorstel goedkeurt, sluit een overeenstemming in de Raad van de Europese Unie de procedure af. Nederland heeft in de Raad 13 stemmen, op een totaal van 345. Als het voorstel door de Raad is goedgekeurd, zorgt de Nederlandse regering ervoor dat het voorstel nationaal wordt uitgevoerd.
Hot issues
Europese Unie
Activiteitendossier
Factsheet Europees Parlement
Betrokken instanties
Via onderstaande symbolen kunt u de omvang van de informatie over dit beleidsterrein op uw behoefte van dit moment afstemmen:
Afhankelijk van het niveau kunnen ook de teksten van de rubrieken uitgebreider en specialistischer zijn.
Tip
Deze icoontjes treft u ook aan boven de inhoudsopgave aan de rechterkant van deze pagina.
Uw instellingen:
Inhoudsopgave van deze pagina:
__________
Site van Europees Parlement
Bureau Nederland & Parlementair Documentatie Centrum UL
__________


